Skip to content Skip to footer

Jak dostać się do NIEBA? – Drabiną?

Jak dostać się do NIEBA? – Drabiną?

Relacja ze spotkania Młodych z Loretto, czyli róż różańcowych: bł. Jerzego Popiełuszki i bł. Klary Badano, Warszawa, 6 czerwca 2023 r.

Św. Alojzy Orione mawiał: Czyńcie dobro zawsze, czyńcie dobro wszystkim, zła nigdy nikomu. Są to piękne i inspirujące słowa, ale jakże trudne do wypełniania. Jednak nigdy nie należy przestać się starać i z nadzieją podejmować kolejne kroki ku Miłości.

Jako wspólnota mieliśmy okazję pomyśleć nad tym, jak można to realizować podczas kolejnego spotkania formacyjno-rekreacyjnego, które odbyło się 6 czerwca w godzinach popołudniowych w domu naszych sióstr na Pradze.

Modlitwa przed naszym Panem utajonym w Hostii to punkt pierwszy. W kaplicy, wpatrując się w Niego, najpierw uwielbiliśmy wspólnie Jego Najświętsze Serce, odmawiając litanię. Siostra Wioletta poprowadziła krótkie, ale bardzo wymowne rozważanie o natchnieniach Ducha Świętego, Młodzi poprowadzili śpiew przy akompaniamencie gitary, a następnie wspólnie trwaliśmy w ciszy, pozwalając, by to Pan przemówił i wyciszył, napełnił nas sobą.

Po przejściu już do kolejnego etapu spotkania, inspirującym przykładem czynów DOBRA było świadectwo dwójki młodych osób Konstancji i Michała, wolontariuszy ze stowarzyszenia Drabina Jakubowa, zajmującego się organizowaniem rekolekcji, opieki, rehabilitacji oraz pomocy charytatywnej osobom niepełnosprawnym.

„Intencją naszego działania jest wiara w to, że nasi podopieczni są taką drabiną, po której wspinamy się wzwyż, dzięki której dostąpimy zbawienia” – podzielił się Michał.

Swoje doświadczenie ukazali nam za pośrednictwem przygotowanej prezentacji nt. działalności stowarzyszenia, opowiedzieli trochę o historii, charakterze spotkań tzw. „turnusów”, a także zaprosili do włączenia się w tę inicjatywę.

Wyrazem czynów MIŁOŚCI jest także to, czym nawzajem się obdarowujemy. Różne są podarunki, a my mieliśmy okazję poznać, jak… zrobić różaniec! Tę sztukę zaprezentowała nam s. Patrycja CSL, która chętnie zdradziła nam różne techniki, wskazała potrzebne materiały, a nadto zadała pracę domową, by upleść swój różaniec… różaniec misyjny.

Następnie nadszedł czas, byśmy mogli usiąść razem, by porozmawiać, podsumować, podzielić się, a także trochę posilić się. Do naszego spotkania dołączył także ks. Kamil Falkowski, by po prostu pobyć z nami i wygłosić nam krótką katechezę o Eucharystii… Tutaj kilka myśli młodych w odpowiedzi na słowo od księdza:

  • „Eucharystia daje przekonanie, że nie jestem sama”.
  • „Eucharystia pomaga, żebym sobie coś uświadomił”.
  • „Msza Święta to niezwykłe spotkanie: dłuższe i ciekawsze”.
  • „Na Eucharystii oddaję swoją codzienność i bieżące sprawy”.

Podsumowując, to spotkanie było bardzo budujące i odkrywcze. Pozwoliło nam dotknąć aspektu bezinteresowności, szlachetnych postaw, kreatywnej twórczości i satysfakcji z bycia ze sobą.

Wspólnota Młodych z Loretto nieustannie się rozwija, relacje pogłębiają się, powstaje dużo nowych pomysłów i przedsięwzięć, cieszymy się i wzajemnie ubogacamy, a także dzielimy się tymi wartościami, które są dla nas ważne. I łączymy się w jedno, razem z Tym, który nas w Jedno łączy, z Panem Jezusem.

s. Cherubina CSL

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]