Skip to content Skip to footer

Świadectwa dziewcząt

„Porekolekcyjne echa” – Świadectwa dziewcząt

Rekolekcje to zawsze dla mnie czas odpoczynku przy Panu Bogu, zostawienia hałasu świata, pogłębienia relacji z moim Panem wśród ludzi, którzy mi w tym pomogą. Zachwyca mnie to, że gdy przyjeżdżam, widzę siebie, jak i inne dziewczyny duchowo przygniecione, a gdy wyjeżdżamy, jest radość, odwaga i siła do wejścia w codzienność. Loretańska atmosfera jest idealna do wpatrywania się w miłosiernego Pana i przemieniania się w Jego Obecności. (Karolina)

Byłam na rekolekcjach u sióstr loretanek już 2 razy i za każdym razem dowiadywałam się nowych informacji o Maryi, Jezusie i Panu Bogu. Wiem, że warto wierzyć i modlić się, ale po rekolekcjach chce się mieć tę relację jeszcze lepszą i głębszą. Bardzo podobała mi się otwartość sióstr na nas. Każda z nich martwiła się o nas i chciała, żeby niczego nam nie brakowało. Siostry były zawsze chętne do pomocy. Dzięki rekolekcjom zmieniła się moja relacja z Panem Jezusem. Chętnie pojadę na nie jeszcze raz. (Julia)

Rekolekcje wielkopostne u sióstr loretanek pt.: ,,Pan moim światłem i zbawieniem moim”, które prowadziła s. Regina, były czasem szczególnym. Sama możliwość przebywania z siostrami i poznania nowych ludzi były dla mnie bardzo ubogacające. Szybko stworzyliśmy domową atmosferę, tworząc własną małą wspólnotę, gdzie każdy mógł liczyć na siebie nawzajem. Bogaty program rekolekcji bardzo mi się podobał, każdy mógł znaleźć coś dla siebie: modlitwa, adoracja, wspólnota, którą wszyscy tworzyliśmy, śpiewy, wspólne rozmowy i posiłki, wszystko było dopięte na ostatni guzik, choć czasem i tak Duch Święty zmieniał nasze plany, a my pozwalaliśmy Mu działać. Od pierwszego dnia pobytu u sióstr czułam się tam jak w domu, dzięki siostrom, które cały czas były uśmiechnięte, serdeczne, otwarte i opiekuńcze. Codzienna wspólna Eucharystia, modlitwa, rozważanie Słowa oraz praca w małych grupach i konferencje s. Reginy spowodowały, że był to piękny czas – czas wzrostu duchowego, możliwości pogłębienia relacji z Bogiem i lepszego poznania siebie. Jestem zadowolona, że przyjechałam na rekolekcje i na pewno, gdy tylko będzie taka możliwość, przyjadę na następne. Mam nadzieję, że niedługo znów się spotkamy. (Paulina)

W dzisiejszych czasach, gdy cały świat za czymś biegnie, gdy każda minuta jest na wagę złota, a ludzie tracą sens życia, warto zatrzymać się na chwilę, pomyśleć nad sobą oraz zmienić coś w swoim życiu na lepsze. Idealną okazją ku temu są rekolekcje u sióstr loretanek, jako ich uczestnik polecam każdemu. (Magda)

Rekolekcje u sióstr loretanek pozwoliły mi na chwilę skupienia i odpoczynku od codziennego zabieganego życia. Były okazją do namysłu i spotkania z Bogiem. Siostry wywołały we mnie bardzo pozytywne wrażenie. Dały mi poznać wspaniałych ludzi i pozostały wyjątkowe wspomnienia. W takich rekolekcjach brałam udział po raz pierwszy i chętnie to powtórzę. (Natalia)

Rekolekcje w Loretto były fantastyczne. Pyszne jedzenie, uśmiechnięte siostry, zadbany ośrodek zlokalizowany w lesie. Miałyśmy spotkanie z siostrami, abyśmy mogły się lepiej poznać. Siostry ciekawie mówiły o sobie, powołaniu, życiu zakonnym. Dzięki tym rekolekcjom moja wiara się umocniła. Chciałabym, aby w następnym roku trwały dłużej. (Zosia)

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]