Skip to content Skip to footer

Peregrynacja figury Matki Bożej Loretańskiej

Peregrynacja Figury Matki Bożej Loretańskiej

„Rodzina sakramentalna  ̶  solą ziemi”. Pod takim hasłem przebiegła peregrynacja figury Matki Bożej Loretańskiej w diecezji warszawsko-praskiej, ogłoszona przez jej ordynariusza abp. Henryka Hosera SAC w Liście duszpasterskim na nowy rok 2013 (w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki)  ̶  w roku przeżywanym w Kościele katolickim jako Rok Wiary.

Kopia cudownej figury z polskiego Loretto k. Wyszkowa nawiedzała wszystkie dekanaty i parafie diecezji w okresie od 6 stycznia do 24 listopada 2013 r.

W historii sanktuarium w polskim Loretto to pierwsza peregrynacja figury Matki Bożej Loretańskiej. Parafią, do której Maryja zawitała najpierw, była parafia św. Jakuba Apostoła w Jadowie. Natomiast ostatni punkt nawiedzenia stanowiła parafia katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie.

Każdy z uczestników tego niezwykłego wydarzenia został zaproszony do tego, aby dokonać indywidualnego aktu zawierzenia się Matce Bożej.

AKT ZAWIERZENIA SIĘ MATCE BOŻEJ LORETAŃSKIEJ

Ja…, staję przed Twoim Obliczem, w obecności wszystkich Aniołów i Świętych, Męczenników i Patronów Polski, aby zawierzyć siebie Twojemu Niepokalanemu Sercu.

Niepokalana Matko Jezusa i Matko moja Maryjo, Królowo Polski! Biorąc za wzór Błogosławionego Jana Pawła II, mówię dziś: cały(a) jestem Twój(oja). Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam całego(ą) siebie, wszystko, czym jestem; mój umysł, serce, wolę, ciało, zmysły, emocje, pamięć, zranienia, słabości, moją przeszłość od chwili poczęcia, teraźniejszość i przyszłość wraz ze śmiercią cielesną – każdy mój krok, czyn, słowo i myśli, i wszystko, co posiadam.

Tobie oddaję wszystkie moje prace, modlitwy, cierpienia i zdrowie. Ty, Najlepsza Matko, chroń mnie od Złego. Upraszaj mi łaski potrzebne do przemiany i uzdrowienia. Prowadź po drogach życia i posługuj się mną do budowania Królestwa Twojego Syna, Jezusa Chrystusa – Jedynego Zbawiciela świata, od którego pochodzi wszelkie dobro, prawda i życie. Amen.

Pod Twoją obronę…

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]