Skip to content Skip to footer

Loretańska Grupa Myriam

Loretańska Grupa Myriam

Loretańska Grupa Myriam powstała przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim pod czułym okiem s. Anny Korman, loretanki.

Posiada w swych szeregach 22 członków. Grupa ta została zawiązana w okresie adwentu 2022 r. A jej oficjalna działalność rozpoczęła się 13 maja 2023 r. uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył ks. proboszcz Jerzy MACKIEWICZ. Ks. Proboszcz poświęcił, a następnie nałożył członkom naszej wspólnoty peleryny, szarfy i medaliony Matki Bożej Loretańskiej.

Grupa angażuje się w comiesięczne procesje eucharystyczne, niosąc chorągiew, na której widnieje wizerunek Matki Bożej Loretańskiej, asystują jej członkowie naszej wspólnoty w pięknych strojach. Jesteśmy bardzo rozśpiewaną grupą, naszym hymnem jest pieśń „Wspomożycielko, Loretańska Pani”. Słowa tej pieśni motywują nas do modlitwy i troski o nasze rodziny, Kościół. Naszą wspólnotę zawierzamy opiece i wstawiennictwu bł. Ojca Ignacego Kłopotowskiego.

Grupa angażuje się w życie naszej parafii, do tej pory prowadziliśmy rozważania Drogi Krzyżowe w czasie Wielkiego Postu, animowaliśmy śpiew Litanii loretańskiej w maju, rozważania różańcowe w październiku.

10 września tego roku spełniło się nasze marzenie o pielgrzymce do Sanktuarium w Loretto. Wyruszyliśmy z Mińska Mazowieckiego na rowerową pielgrzymkę do Loretto i włączyliśmy się aktywnie w uroczystości odpustowe w sanktuarium. Wielką radość i głębokie przeżycia pełne osobistych odczuć sprawił nam udział w procesji odpustowej i bezpośrednia bliskość figury Loretańskiej Madonny.

Jesteśmy wdzięczni Bogu, że byliśmy tak blisko ołtarza, nasze troski, radości, nadzieje mogliśmy ofiarować w tym szczególnym miejscu, gdzie czuje się loretańskiego ducha i opiekę bł. Ignacego, którego figura została uroczyście poświęcona na zakończenie odpustu.

Obecnie członkowie grupy przygotowują się do wystawienia spektaklu pt. „Ocal życie bezbronnemu”. Ufamy, że podjęcie tej ważnej tematyki pomoże nam wszystkim pochylić się nad darem życia.

Jesteśmy wdzięczni tak bardzo po ludzku Siostrze Annie za zaproszenie nas, zebranie we wspólnocie, czas, który nam poświęca i jest z nami. Mile wspominamy wszystkie próby, spotkania modlitewne i te na wesoło przy grillu w klasztorze. Niech Matka Boża Loretańska nas prowadzi po drogach życia.

Agata Gogasz i s. Anna Korman

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]