Skip to content Skip to footer

Rekolekcje Loretańskie

Rekolekcje Loretańskie

Rekolekcje loretańskie w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej, w zacisznym leśnym zakątku 60 km od Warszawy to inicjatywa powstała w 2013 r. Jest to odpowiedź na duchowe potrzeby ludzi, którym Loretto daje szansę odejścia od zgiełku życia, wyciszenia się i wejścia w głębszą modlitwę i słuchanie słowa Bożego w liturgii i ciszy przyrody. A wszystko to pod wejrzeniem Tej, która najpełniej odpowiedziała na głos Boga swoim fiat – Matki Bożej Loretańskiej i Jej wiernego sługi bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego.

Rekolekcje skierowane są do osób indywidualnych, małżonków i rodzin. Prowadzenia podjęły się siostry loretanki we współpracy z posługującymi w Loretto ojcami sercanami i osobami świeckimi.

Co miesiąc prowadzone są weekendowe sesje rekolekcyjne o różnej tematyce odpowiadające charyzmatowi i duchowości miejsca, jakim jest Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. Ich cechą charakterystyczną jest akcent położony na słuchanie słowa Bożego i tworzenie ducha rodzinnego poprzez budowanie wspólnoty i towarzyszenie uczestnikom. Ponieważ Loretto ma służyć przede wszystkim rodzinie, corocznie prowadzone są w okresie wakacyjnym rekolekcje dla rodzin i sesje poświęcone relacjom małżeńskim.

W naszym loretańskim charyzmacie nie brakuje też rekolekcji powołaniowych i spotkań z dziewczętami, które próbują odkryć swoją drogę życia. Rekolekcje powołaniowe to czas wsłuchiwania się w głos Boga, aby poznać i zrozumieć Jego zaproszenie do pójścia konkretną drogą życia. Każdy otrzymuje jakieś powołanie. Od dobrej decyzji zależy dalszy bieg życia.

REKOLEKCJE W LORETTO W 2024 R.

REKOLEKCJE WEEKENDOWE

REKOLEKCJE POWOŁANIOWE DLA KOBIET W LORETTO

  • 19-21.01.2024 r. – Pociągnij mnie za sobą. Pobiegnijmy! Pnp 1, 4 – Rekolekcje dla kobiet z rozeznaniem drogi życia, ks. Radosław Piotrowski

REKOLEKCJE DLA MŁODYCH W LORETTO

  • 16-18.02.2024 r. – Eucharystia – od poczucia obowiązku do tęsknoty za spotkaniem – Ks. Michał Pierzchała
  • 17-19.05.2024 r. – Weekend od Boga – Ks. Kamil Falkowski

Zgłoszenia:
Loretańskie Centrum Rodziny DOMUS SANCTA
Loretto 1, 07-202 Wyszków
e-mail: centrum@loretto.pl
tel. 29/741 17 87, kom. 510 099 949

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]