Skip to content Skip to footer

Wakacyjne spotkanie Młodych z Loretto

Wakacyjne spotkanie Młodych z Loretto

Wakacyjne spotkanie minęło szybko, ale jak ciekawie! Zebraliśmy się na Mszy Świętej, aby tym najważniejszym wydarzeniem rozpocząć wspólny wieczór. Wspaniale było posłuchać kazania ks. Tomka Podlewskiego, a potem także i jego odpowiedzi na nurtujące nas pytania odnośnie szukania prawdy w Kościele, zmian zachodzących w nim na przestrzeni wieków, dopuście Bożym i wolnej woli. Jest o czym rozmyślać!

Następnie s. Amelia CSL, która przyjechała do nas prosto z Tanzanii i opowiedziała nam o Tanga House – miejscu pomocy dla osób z albinizmem w Mwanza, w którym także i ona niesie pomoc potrzebującym.

Po agapie i rozmowach nasze spotkanie dobiegło końca, ale na pewno zostanie w naszych myślach na długo – w końcu potężna dawka wiedzy teologicznej i inspiracji to jest to, co lubimy najbardziej!

Karolina

W niedzielę 9.07.2023 r. zostałam zaproszona na spotkanie dla Młodych z Loretto, na które przybyłam wraz z narzeczonym.

Początkowo czułam się zagubiona, ponieważ nie wiedziałam, gdzie iść, z kim rozmawiać i co mnie czeka, lecz wraz z upływem czasu poczułam się bardzo swobodnie. Wspólnota przyjęła nas z entuzjazmem, nawiązała się serdeczna rozmowa, a także pokrótce przedstawienie każdego z osobna.

Następnie odbyła się Msza Święta, podczas której członkowie wspólnoty chętnie posługiwali swoimi darami od Boga takimi jak: śpiew czy gra na gitarze.

Po Mszy Świętej ks. Tomasz Podlewski odpowiedział na bardzo interesujące pytania, które niejednego katolika interesują, ale w internecie nie może znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Następnie odbyła się krótka przerwa, w czasie której można było napić się herbatki i przekąsić ciasteczko, a także porozmawiać z innymi.

Po krótkiej przerwie s. Amelia CSL zabrała nas w wirtualną podróż do Tanzanii, w czasie której opowiadała o swojej misji i pomocy ludziom dotkniętym albinizmem w Afryce.

Spotkanie było bardzo owocne. Mam nadzieję, że wraz z narzeczonym będziemy pojawiać się tam co jakiś czas, a osoby, które zastanawiają się nad przyjściem na spotkanie, serdecznie zachęcam ze względu na przyjazną atmosferę.

Olga

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]