Skip to content Skip to footer

Wielkopostne rekolekcje dla młodych o Eucharystii

Wielkopostne rekolekcje dla młodych o Eucharystii

W ubiegły weekend (16-18 lutego 2024 r.) odbyły się rekolekcje młodych w Loretto. Tematem rekolekcji była „Eucharystia – od poczucia obowiązku do tęsknoty za spotkaniem”. Pozornie podstawowe zagadnienie wiary okazało się rzeką bez końca.

Podczas tych dni mogliśmy wysłuchać inspirujących konferencji ks. Michała Pierzchały, które otworzyły nam oczy na nowe spojrzenie na Eucharystię. Dzięki wykładom księdza dostrzegliśmy zależność między obowiązkiem a potrzebą, zrozumieliśmy obecność Chrystusa pod czterema postaciami podczas Mszy Świętej oraz dowiedzieliśmy się, co dzieje się podczas Eucharystii, mimo że nie jest widoczne gołym okiem. Każdy wykład kończył się warsztatami w pracy w grupach. Podczas tego czasu przypomnieliśmy sobie, jak ważne jest aktywne przeżywanie Mszy Świętej i jak możemy się do niej przygotować.

Nie zabrakło również wspólnych spotkań integracyjnych, podczas których mogliśmy się wspólnie bawić i rozmawiać. Brak zasięgu telefonicznego bardzo sprzyjał budowaniu autentycznych relacji i głębszym rozmowom oraz zachęcał do dłuższych spacerów po pięknym Loretto.

Podczas tych dni mieliśmy okazję „wyjść na pustynię”, która pozwoliła nam wyciszyć się i dzięki modlitwie, poznaniu samego siebie, znacznie pogłębiła się nasza więź z Bogiem. Bardzo pomogła w tym wspólna Droga krzyżowa i adoracja. Dzięki ciągłej obecności księdza, s. Gemmy i s. Maciei w każdej wolnej chwili mogliśmy zwrócić się do nich o pomoc, prosząc o rozmowę.

Nie były to moje pierwsze rekolekcje w Loretto, mimo tego były jednymi z bardziej owocnych. Cieszę się, że Pan zaprowadził mnie w to miejsce, gdzie mogłam odciąć się od spraw doczesnych, dzięki czemu na nowo zbudowałam swoją relację z Chrystusem. Cieszę się również, że miałam okazję poznać ludzi z podobnymi wartościami, którzy szczerze kochają Boga, a przy tym mają w sobie masę radości i serdeczności do bliźnich.

Aniela Arendt

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]