Skip to content Skip to footer

Pielgrzymka jubileuszowa formacyjna do Maryi

Pielgrzymka jubileuszowa formacyjna do Maryi

1 sierpnia br. w gronie 28 sióstr  z różnych domów naszego zgromadzenia, z Polski i z zagranicy: Rumunii, Ukrainy i Włoch, w ramach zakonnej formacji wyjechałyśmy do naszej duchowej stolicy – Częstochowy. Wśród tak licznej grupy sióstr znajdowały się 4 siostry obchodzące dzień wcześniej swój srebrny jubileusz, a były to: Matka Generalna s. Brygida, s. Benigna, s. Marlena i s. Julia.

Jasnogórska Matka przyjęła nas z całą matczyną troską. Wspólne pielgrzymowanie rozpoczęłyśmy Drogą krzyżową, którą poprowadziła nasza Matka Generalna, po czym udałyśmy się na Mszę Świętą, na którą przyjechał ks. Jacek Gancarek, moderator krajowy Żywego Różańca w Polsce, który odprawił Mszę Świętą w intencji sióstr jubilatek. Po Eucharystii i zwiedzeniu siedziby radia Jasna Góra (nie obyło się bez wywiadów) pojechałyśmy na obiad do seminarium, gdzie ks. Jacek opowiedział nam o historii seminarium i przypomniał historię Jasnogórskiego Obrazu.

Następnym miejscem, które odwiedziłyśmy, było sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej, Pani Leśniowskiej, Patronki rodzin w Leśniowie. Miejsce to nazywane jest bramą do Częstochowy z powodu licznych pielgrzymek, które tu się zatrzymują, prosząc o łaski dla swoich rodzin. Z miejscem tym związana jest historia podróży, którą odbył książę Władysław Opolczyk, z którym związane jest wypłynięcie źródełka i umieszczenie w tym miejscu figury Matki Bożej Uśmiechniętej (Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej – lesniow.pl). Po sanktuarium i jego terenie oprowadził nas paulin brat Dominik, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczne.

Całość naszej wyprawy zakończyłyśmy lodami i ruszyłyśmy do naszych domów zakonnych.

s. Macieja

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]