Skip to content Skip to footer

Wielkie rzeczy im Pan uczynił

Wielkie rzeczy im Pan uczynił

W poniedziałek 31 lipca br. w 103. rocznicę powstania Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej i w 2. rocznicę konsekracji kościoła w Loretto odbył się jubileusz 25-lecia profesji zakonnej 4 sióstr loretanek: s. Benigny Warzochy, s. Marleny Korman, s. Julii Chernii i s. Brygidy Olędzkiej, przełożonej generalnej.

Uroczystej Mszy Świętej w samo południe przewodniczył bp Wojciech Osial z Łowicza w asyście licznie zebranych kapłanów, rodziny srebrnych jubilatek i sióstr Zgromadzenia. W homilii Ksiądz Biskup wielokrotnie dziękował Panu Bogu za dar życia, powołania sióstr jubilatek i za to, co Bóg już dokonał przez ich życie. Wyraźnie podkreślił, że powołanie to największy dar, jaki człowiek może otrzymać od Boga. Ukazywał, jak ważną misję ma do spełnienia w dzisiejszych, trudnych czasach osoba konsekrowana. Siostra zakonna, mówił, ma być monstrancją ukazującą swoim życiem obecność Boga, Jego dobroć, miłość i miłosierdzie. Sama musi jednak pamiętać, by nieustannie czerpać ze zdroju wody życia, którą jest Jezus Chrystus, i żyć w prawdzie.

W tak podniosłym dniu nie zabrakło również słów dziękczynienia płynących z serc samych sióstr przeżywających swój jubileusz, które dopełniły wyśpiewane przez uczestników liturgii Te Deum.

Na koniec Eucharystii po uroczystym błogosławieństwie wszyscy zebrani udali się na wspólny posiłek i agapę.

Srebrnym jubilatkom życzymy radosnego trwania w uwielbieniu Boga i dziękczynieniu za ogrom łask otrzymanych. Niech ojcowska opieka Błogosławionego Założyciela i Matki Bożej Loretańskiej stale im towarzyszy w dalszych latach życia i posługi.

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]