Skip to content Skip to footer

Renowacja

Renowacja

W dniach od 7 do 20 lipca br. odbyła się w Loretto renowacja, w której brało udział 12 sióstr: s. Daniela, s. Adriana, s. Wincenta, s. Iwona, s. Magdalena, s. Antonia, s. Amelia, s. Franciszka, s. Pia, s. Marta, s. Nikola, s. Augustyna.

Przez czas renowacji towarzyszyła nam Matka Generalna Brygida Olędzka. Na początek przybliżyła nam wiarę Abrahama, zachęcając nas do pochylenia się głębiej nad tym tematem, na zakończenie zapoznała nas bliżej z tekstami papieża Franciszka dotyczącymi życia konsekrowanego. O. Jerzy Grzanka SSCC wygłosił konferencje i przeprowadził z nami warsztaty na temat: „Komunikacji werbalnej i niewerbalnej”. Na spotkanie z nami została zaproszona s. Krystyna Dębowska, franciszkanka od cierpiących, która przybliżyła nam takie tematy jak: „Powołanie”, „Rady ewangeliczne” oraz temat „Jak przeżywać i rozwiązywać problemy życia codziennego?”. S. Klara Bielecka CSL, przybliżyła nam postać naszego Ojca Założyciela – bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego i historie początków naszego Zgromadzenia. Tematem spotkań z s. Alojzą Hornowską CSL było zawierzenie się Maryi i naśladowanie Jej w codziennym życiu.

W czasie renowacji dwa razy odbyłyśmy pielgrzymki: pierwsza do Stoczka Klasztornego (Warmińskiego), gdzie przebywał internowany bł. Prymas Stefan Wyszyński, a po drodze zwiedzałyśmy Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego w Chwalęcinie. Natomiast w drugą pielgrzymkę udałyśmy się do Zuzeli, miejsca urodzin, chrztu i dzieciństwa bł. Stefana Wyszyńskiego, jak również odwiedziłyśmy Niemiecki Nazistowski Obóz Zagłady w Treblince. W drodze powrotnej, przejeżdżając przez Prostynię, wstąpiliśmy gościnnie do rodziców s. Amelii.

Dziękujemy Bogu i Maryi oraz bł. Ojcu Ignacemu za ten święty czas odnowy duchowej. Aby we wszystkim Bóg był uwielbiony!

opracowała: s. Antonia i s. Daniela

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]