Skip to content Skip to footer

Prośba o fanty na odpust w Loretto

Prośba o fanty na odpust w Loretto

Niedługo już, tj. 10 września, będziemy przeżywać doroczną uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Loretańskiej w Loretto. Gromadzi ona wielkie rzesze czcicieli Maryi i bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, twórcy tego miejsca i założyciela Zgromadzenia Sióstr Loretanek.

Wieloletnim zwyczajem i atrakcją tego modlitewnego spotkania jest konkurs fantowy, którego cały dochód przeznaczony jest na potrzeby świetlicy środowiskowej dla dzieci tj. „Domu Ojca Ignacego”, prowadzonej przez siostry loretanki na warszawskiej Pradze. Dlatego też zwracamy się do wszystkich, którzy chcieliby nas wesprzeć w tym dziele o przekazanie różnych fantów, gadżetów, przedmiotów, drobiazgów, z których można by było utworzyć losy. Bardzo prosimy, by były to rzeczy nowe lub w bardzo dobrym stanie; takie, jakie sami chcielibyśmy otrzymać. Wszystkie te rzeczy prosimy dostarczać do wybranych domów zakonnych na poniższy adres:

  • Dom w Rembertowie, ul. L. Żeligowskiego 16/20, tel. (22) 673-58-38
  • Dom na Bródnie, ul. Ogińskiego 7A, tel. (22) 811-70-91 lub 92
  • Dom na Pradze, ul. Ks. I. Kłopotowskiego 18, tel. (22) 619-14-86
  • Dom w Loretto, tel. (29) 741-17-87

Czekamy na te dary serca do 14 sierpnia. Szczegółowe informacje można uzyskać pod mailem: mlodzi@loretto.pl

Zachęcamy gorąco do zaangażowania w tę sprawę. Niech choćby mały wkład zasili ten konkurs i przyczyni się do radości uczestników tej zabawy, a zwłaszcza dzieci z warszawskiej Pragi. Niech wspomaga nas w tych dobrych zamiarach bł. ks. Ignacy Kłopotowski, który miał otwarte i wrażliwe serce na każdą biedę i nędzę ludzką; w tym też szczególnie na biedne i zaniedbane dzieci. To dla nich zakładał m.in. sierocińce, organizował kolonie w Loretto, gdzie pod czułą siostrzaną opieką dzieci nabierały sił i odzyskiwały dziecięcą radość.

Niech Bóg hojnie wynagrodzi tym wszystkim, którzy okażą zrozumienie i wsparcie.

Siostry Loretanki

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]