Skip to content Skip to footer

Spotkanie przy ognisku

Spotkanie przy ognisku

W dniu 6 maja my członkowie róż ŻR z Loretto, tak jak co miesiąc zgromadziliśmy się w nowej świątyni loretańskiej, żeby z pokłonem oddać cześć i miłość Maryi, uczestnicząc we Mszy Świętej wynagradzającej Jej Niepokalanemu Sercu.

Po Mszy troje dzieci Małgorzaty z róży MBL i 34 osoby dorosłe z róż Żywego Różańca: Matki Bożej Loretańskiej, bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, bł. Pauliny Jaricot oraz opiekunowie róż: o. Jerzy i s. Wioletta spotkaliśmy się przy ognisku na terenie Loretto.

“MARYJA ZORGANIZOWAŁA DLA NAS IDEALNĄ POGODĘ”

Biesiadowanie przy ognisku w otoczeniu pięknej przyrody rozpoczęliśmy modlitwą. Była to też okazja do złożenia życzeń od wszystkich róż loretańskich o. Jerzemu, który obchodził swoje imieniny w dniu 23 kwietnia.

Pomimo że było bardzo wietrznie i zimno, to przy ognisku i w tym zacisznym miejscu nie odczuwaliśmy złych warunków atmosferycznych. Deszcz zaczął padać dopiero po spotkaniu. Cytuję wypowiedź Iwony z róży MBL: “Maryja zorganizowała dla nas idealną pogodę”.

Pieczenie kiełbasek przy ognisku zintegrowało uczestników. Były przy nim prowadzone ciekawe rozmowy, śpiew, żarty, były robione zdjęcia oraz wspólna modlitwa. Oprócz kiełbasek i pieczywa były przygotowane sałatki, ciasto i napoje.

Atmosfera spotkania była rodzinna, bardzo radosna i tak gorąca jak to nasze ognisko. Mamy już w planach następne tego typu spotkanie.

Majówkę przy ognisku zakończyliśmy śpiewem pieśni na cześć Maryi oraz odśpiewaniem Litanii loretańskiej.

Dziękuję Bogu, Maryi, naszym duchowym opiekunom o. Jerzemu i s. Wioletcie za ich obecność. Siostrze przełożonej Joannie, s. Darii, s. Faustynie, s. Urszuli i innym Siostrom z Loretto za gościnę i pomoc w przygotowaniu ogniska oraz wszystkim uczestnikom tego wydarzenia za spotkanie i wspólnie spędzony czas. Mogę śmiało stwierdzić, że spotkanie w 1. sobotę maja przy ognisku pomogło nam się lepiej poznać. Życzę sobie i innym więcej takich spotkań.

Elżbieta, zelatorka róży Matki Bożej Loretańskiej w Loretto

***

Więcej infromacji o wspólnocie Żywego Różańca znajdziesz na stronie; https://loretanki.pl/zywy-rozaniec-w-loretto/

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]