Skip to content Skip to footer

Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Loretańskiej – Matko Kościoła, naucz nas wiary

Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Loretańskiej - Matko Kościoła, naucz nas wiary

Tegoroczny odpust w Loretto, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej, przypada 10 września. Hasło przewodnie tego spotkania jest wołaniem do Maryi i brzmi: „Matko Kościoła, naucz nas wiary”.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

Głównym wydarzeniem tej uroczystości będzie Msza Święta sprawowana o godz. 13.00 pod przewodnictwem bp. Leona Dubrawskiego z Ukrainy, w asyście kapłanów przybyłych wraz z pielgrzymami.

Pątnicy, którzy przybędą na to modlitewne spotkanie, będą mogli uczcić relikwie bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, fundatora Loretto i założyciela Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej.

W godzinach przedpołudniowych przewidziana jest konferencja formacyjna ks. Łukasza Wiśniewskiego MIC. Następnie wszyscy chętni są zaproszeni do wspólnej modlitwy różańcowej, którą poprowadzi wspólnota Żywego Różańca z Loretto, m.in. w intencji pokoju na świecie. Będzie też okazja do spotkania z s. Alojzą Hornowską CSL, animatorką Rodziny Loretańskiej, i członkami tego dzieła oraz sposobność do wejścia w szeregi tej „duchowej armii”.

Po Eucharystii odbędzie się koncert orkiestry koncertowej „Victoria” i chóru Cantoribus z zespołem i solistami.

CIEKAWE ATRAKCJE

Tradycją wieloletnią tego odpustu jest konkurs fantowy, który cieszy się dużym zainteresowaniem i jest źródłem wielu radosnych niespodzianek. Cały jego dochód przeznaczony jest na potrzeby świetlicy środowiskowej dla dzieci „Domu Ojca Ignacego”, prowadzonej przez siostry loretanki na warszawskiej Pradze. Wszyscy uczestnicy konkursu biorą udział w losowaniu figury Matki Bożej Loretańskiej, która na rok zostanie przekazana zwycięzcy.

Wszyscy strudzeni pielgrzymi mogą pokrzepić swoje siły smacznym posiłkiem prosto z kuchni loretańskiej. Będzie też możliwość nabycia ciekawych pamiątek, dewocjonaliów oraz pozycji książkowych z Wydawnictwa Sióstr Loretanek.

ZWIEŃCZENIE UROCZYSTOŚCI

Na zakończenie uroczystości o godz. 15.00 zostanie wspólnie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą poprowadzą siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Rozesłanie wszystkich przybyłych nastąpi po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą Loretańską i którzy chcą złożyć u Jej stóp wszystkie swoje sprawy i prośby, serdecznie zapraszamy 10 września do Loretto. To niezwykłe miejsce, pełne piękna przyrody, ciszy, a nade wszystko obecności kochającej Matki, Maryi.

Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane są do 2.09.2023 r. pod nr tel. (29) 741 17 87 lub 741 17 37

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]