Skip to content Skip to footer

IMPULS – Połącz kropki i rozeznaj

IMPULS - Połącz kropki i rozeznaj

Impuls to wyjątkowe rekolekcje, w których wzięły udział młode osoby rozeznające swoje życiowe powołanie. Zorganizowali je: ks. Kamil Falkowski, s. Wioletta Ostrowska CSL, s. Lilianna Puciłowska AM i s. Ida Szczepaniak CSSF. Prowadzili zaś przedstawiciele życia zakonnego, kapłaństwa i małżeństwa. Odbyły się w dniach: 14-16 czerwca 2024 r. w Loretto.

Po pierwsze bardzo się cieszę, że zdecydowałam się pojechać na te rekolekcje, z pewnością nie żałuję tej decyzji. Był to czas dla Boga, który mam nadzieję i wierzę, że zaowocuje w przyszłości. Był to także czas, w którym Bóg działał przez ludzi, których świadectwa, ale też zwykła rozmowa i wspólna modlitwa mogła poruszać serca uczestników. Dziękuję za tak dużą różnorodność ukazanych możliwych dróg życia, z których każda ostatecznie prowadzi do Boga. Dodatkowo przepiękne miejsce, jakim jest Loretto, pomagało w tym, aby oderwać się od codzienności dużego, głośnego i zabieganego miasta. Dla wszystkich, którzy będą mieć jakieś wątpliwości, czy wybrać się na takie rekolekcje w przyszłości, myślę że warto zaryzykować.

Rekolekcje trwały od piątkowej kolacji do niedzielnego obiadu.

Siła ducha

W pierwszym dniu po posileniu ciała każdy mógł coś o sobie opowiedzieć i tym samym zapoznać się z resztą grupy. Nie zabrakło też gry zespołowej. Następnie obejrzeliśmy wspólnie film pt. Siła ducha, który w bardzo dobry sposób ukazał to, iż osiągnięcie swoich wyznaczonych celów zawsze wiąże się z poświęceniem, lękiem, wątpliwościami… Jak ważne jest to, aby mieć najbliższych, którzy wierzą w ciebie, mimo że ty sama/sam czasem możesz przestać. Są właśnie po to, żeby pomóc przejść przez ten najtrudniejszy okres, aby na koniec móc cieszyć się z wygranej. Zaznaczyć trzeba, iż dla najbliższych wcale nie było to łatwe, a mimo to do końca główna bohaterka miała w nich oparcie. Film ten ukazuje to, że nic, co wspaniałe w życiu, nie przychodzi bez poświęceń. Co najważniejsze, na koniec dnia, gdy już uda nam się je przezwyciężyć, możemy czuć ogromną radość i szczęście. Wspólny dzień zakończył się modlitwą prowadzoną przez Macieja Piecha, męża Karoliny i ojca trójki dzieci.

Od modlitwy do ogniska

Sobotę rozpoczęliśmy śpiewem i Mszą Świętą, którą odprawił neoprezbiter ks. Mateusz i ks. Kamil. Ksiądz Mateusz nie tylko poruszył serca wygłoszonym kazaniem, ale również udzielił błogosławieństwa prymicyjnego, które – w co wierzę – było wielką łaską dla każdego, kto je otrzymał. Jestem tym bardziej wdzięczna, iż w związku z obowiązkami zaraz po śniadaniu musiał wyjechać, a mimo to nie zrezygnował z przyjechania na ten jeden wieczór i poranek. Jeśli ktoś czuł potrzebę miał też możliwość spowiedzi przez całe rekolekcje. Kolejnym punktem w planie było śniadanie, po którym wygłosił katechezę i wstęp do indywidualnej medytacji ks. Kamil. Po nich podzieliliśmy się na dwie grupy (kobiet i mężczyzn) i udaliśmy się na dzielenie – na którym oprócz refleksji uczestników nie zabrakło świadectw wspaniałych sióstr: Idy, Lilianny oraz Karoliny Piech (żony i matki trójki dzieci). Myślę, że to samo miało udział w drugiej grupie, w której byli także klerycy z warszawskiego seminarium. Po obiedzie nie zabrakło czasu na odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, po której wspólne świadectwo wygłosiło małżeństwo Maciej i Karolina Piech, a potem jeszcze dalszych rozmów z wcześniej wspomnianymi siostrami i również wspaniałą siostrą Wiolettą. Wieczór rozpoczął się adoracją Najświętszego Sakramentu, po której odbyło się wspólne ognisko, na którym mogliśmy się cieszyć wspólnie spędzonym czasem w przepięknym miejscu, jakim jest Loretto. Dzień nie mógł się zakończyć inaczej niż Apelem jasnogórskim

Poznanie siebie

Niedziela, tj. ostatni dzień rekolekcji, rozpoczął się od Mszy Świętej, której przewodniczył i wygłosił piękne kazanie ks. Kamil. Po śniadaniu wysłuchaliśmy poruszającego świadectwa kleryka Janka, po czym udaliśmy się na warsztaty prowadzone przez panią Ulę, coach’a chrześcijańskiego, z których dowiedzieliśmy się, jak ważne jest poznanie samego siebie do podejmowania właściwych decyzji w życiu, i jaką rolę gra w tym sfera emocjonalna każdego człowieka. Przedostatnim punktem było wspólne dzielenie się przeżyciem tych rekolekcji, a następnie wspólny obiad i pożegnanie.

Weronika

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]