Skip to content Skip to footer

Wyjazd formacyjno-rekreacyjny do Sandomierza

Wyjazd formacyjno-rekreacyjny do Sandomierza

Dnia 12 kwietnia b.r., w oktawie Wielkiej Nocy, miał miejsce wyjazd formacyjno-rekreacyjny do Sandomierza nad Wisłą.

Zebrała się grupa 22 sióstr z domów: praskiego, rembertowskiego, loretańskiego, bródnowskiego i garwolińskiego. Przewodnikiem po Sandomierzu i okolicach był o. Andrzej Bielat OP, który jest autorem artykułów do naszego „Różańca” oraz prawdziwym pasjonatem historii, zwłaszcza w odniesieniu do sztuki sakralnej.

Na szlaku naszej pielgrzymki znalazły się takie kościoły jak: kościół św. Jakuba, kościół seminaryjny, katedra sandomierska, dwa kościoły w Klimontowie i jeden w Opatowie. Zwiedziłyśmy także muzeum diecezjalne, rynek oraz kościół św. Józefa ze zmumifikowanymi zwłokami Teresy Izabeli Morsztynówny. Miejscem gościnnego zatrzymania był klasztor sióstr służek, w którym mogłyśmy napić się kawy lub herbaty.

Siostrom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda i radość z przebywania razem w tym niezwykłym miejscu, gdzie ożywają suche fakty historyczne i doświadczamy aktywnego udziału w sztafecie dziejów, a przede wszystkim – świętych obcowania z tymi, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce wiary do domu Ojca. Za ten piękny, bogaty w przeżycia dzień – Bogu niech będą dzięki!

s. Judyta Zając CSL

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]