Skip to content Skip to footer

Loretańskie rekolekcje małżeńskie

Loretańskie rekolekcje małżeńskie

W dniach 24-26 marca br. odbyły się rekolekcje dla małżeństw, w których uczestniczyło 29 par małżeńskich. Rekolekcje przeprowadził ks. Łukasz Gomółka, ukazując moc sakramentu małżeństwa. Naświetlił teologię sakramentu małżeństwa i odniesienie do życia praktycznego.

Rekolekcjonista poprowadził osobiście modlitwy poranne, jak też służył w konfesjonale. Pomocą w sprawowaniu spowiedzi świętej był też o. Ireneusz Matysiak SSCC.

W słowie podsumowującym uczestnicy wyrazili głęboką wdzięczność za jakość konferencji i przekazanych prawd życiowych. Wzruszająca była wypowiedź jednej z uczestniczek, stwierdzająca, że wielokrotnie uczestniczyła w rekolekcjach dla małżeństw, ale po raz pierwszy przeżyła tak głęboko rekolekcje i zrozumiała doniosłość sakramentu małżeństwa. A oto inne już cytowane zdanie od uczestniczących: „Bardzo się cieszę, że mogliśmy odwiedzić Loretto, poznać miejsce i ludzi. Zarówno s. Klara, jak i ks. Łukasz przeprowadziliście nas niczym te zagubione dzieci przez pustynię naszych serc i doliny naszych ułomności. Chcielibyśmy do was wrócić. Niech Matka Boża w Loretto wspiera i krzewi to dobre dzieło”.

s. M. Klara Bielecka CSL

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]