Skip to content Skip to footer

Świadectwo Pierwszych Sobót

Świadectwo Pierwszych Sobót

Do koła Żywego Różańca w Loretto należę od sierpnia 2021 r. Wstąpiłam doń po jednej z Mszy świętych, kiedy o. Jerzy Grzanka zachęcał do utworzenia pierwszego koła różańcowego Matki Bożej Różańcowej w Loretto. To on wraz z s. Wiolettą Ostrowską jest opiekunem koła.

Spotkania odbywają się w każdą w pierwszą sobotę miesiąca.

Podczas ceremoniału przyjęcia w poczet członków koła otrzymałam poświęcony różaniec, książeczkę z kodeksem i modlitewny wykaz tajemnic różańcowych.

Siostra Wioletta utworzyła grupę ,,ŻR Loretto” na WhatsAppie, dzięki temu możemy dzielić się dobrym słowem, mądrymi filmami, pięknymi świadectwami, podnoszącymi na duchu pieśniami, przypominającymi radosne chwile zdjęciami oraz serdecznymi życzeniami.

Na sobotnich spotkaniach wymieniamy się też książkami poszerzającymi naszą duchową wiedzę. Uczestniczymy w katechezach.

To wszystko wspomaga moje duchowe pragnienia i potrzeby. Spotkania z ludźmi myślącymi podobnie pomagają się zmieniać. Rozumiem więcej, czuję pokój w sercu, modlę się częściej, poszczę (tylko pijąc) w każdy piątek, spokorniałam, a byłam ,,rogatą” duszą.

Wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną.

Siostra Wioletta uświadomiła mi, że Pan Jezus będzie odsłaniał mi moją nędzę powoli, żeby nie przytłoczyć mnie grzesznością.

Coraz głębiej doświadczając tego, jak pięknie i mądrze Jezus nas kocha,  często śpiewam ,,Koronkę Miłości”. Modlitwę tę odkryłam właśnie dzięki przynależności do koła Żywego Różańca.

Dzięki możliwości rozprowadzania ozdób wielkanocnych w Niedzielę Palmową przed kościołem w Loretto mogłam pomóc w remoncie sali przedszkolnej w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Stryjkach.

Każdy kto pragnie; rozwijać się duchowo, poszerzać swoją wiedzę religijną, umacniać wiarę, na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie.

Danuta Jurkowska

Świadectwo Pierwszych Sobót
Świadectwo Pierwszych Sobót
UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]