Skip to content Skip to footer

Pielgrzymka  „Od kołyski do chrzcielnicy”

Pielgrzymka „Od kołyski do chrzcielnicy”

2 września br. o godz. 10.00 wyruszyła 31-osobowa piesza pielgrzymka z Korzeniówki, z miejsca urodzenia bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, do drohiczyńskiej katedry, gdzie był ochrzczony.

Na rozpoczęcie miłkowicki proboszcz ks. Grzegorz Terpiłowski pobłogosławił pielgrzymów. W 1-szym etapie (do Miłkowic Maciek) przewodniczył pielgrzymce ks. Łukasz Suszko, wikariusz z katedry drohiczyńskiej. W Miłkowicach Maćkach o godz. 12.00 była sprawowana Msza Święta o bł. Ignacym Kłopotowskim w intencji pielgrzymów, której przewodniczył też ks. Łukasz. W homilii wyeksponował postać bł. Ignacego, który potrafił w zadziwiający sposób pomnożyć udzielone mu przez Boga talenty, o których była mowa w Ewangelii dnia. Ks. proboszcz G. Terpiłowski z Miłkowic podjął pielgrzymów otwartym sercem oraz smacznym bigosem, świeżymi bułeczkami i ciastem. Od Miłkowic do Drohiczyna prowadził pątniczą grupę ks. dziekan drohiczyński Wiesław Niemyjski.

Podczas drogi, oprócz Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i innych pątniczych śpiewów, odmawiana była Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz cztery części Różańca świętego z rozważaniami bł. ks. I. Kłopotowskiego, które prowadziły siostry loretanki (s. Nazaria i s. Bogumiła). Siostry przybliżyły też postać bł. ks. Ignacego, tak związanego z tą ziemią.

O godz. 16.30 pielgrzymi dotarli do katedry drohiczyńskiej. Tu miejscowy ks. proboszcz W. Niemyjski zebrał ich przy chrzcielnicy, w której ochrzczony był też ks. Kłopotowski, i odmówił Litanię do bł. ks. Ignacego. Na koniec pobłogosławił wszystkich jego relikwiami i umożliwił ich ucałowanie.

Była to już trzecia piesza pielgrzymka od kołyski do chrzcielnicy bł. Ignacego Kłopotowskiego.

s. Bogumiła CSL

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]