Skip to content Skip to footer

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Oto Ten przeznaczony jest na upadek i powstanie wielu w Izraelu i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. (Łk 2, 34)

Słowa proroctwa wypowiedziane przez starca Symeona, w chwili ofiarowania Jezusa w świątyni, zapewne były dla Maryi i Józefa trudne i nie do końca zrozumiałe. Dziś w świecie zamętu i pomieszania wartości, słowa te dla wielu mogą być również niezrozumiałe i budzić uczucie lęku. Zaufajmy więc Temu, który nam przyniósł pokój.

Podobnie jak przed wiekami, tak i dziś Chrystus jest przeznaczony na upadek i powstanie wielu. Obecnie dostrzegamy, jak wielu nie przyjmuje Jego nauki, drwi z założonego przez Niego Kościoła i szydzi z tego wszystkiego co święte. Chrystus cierpi w Kościele i w Jego prześladowanych wyznawcach. Jest również znakiem na powstanie wielu w Kościele, ale i na całym świecie. Jest też znakiem na upadek wielu. A jakim znakiem jest dla mnie? Niech słowa proroctwa Symeona zapadną głęboko w naszych sercach i przybliżą nas do Tego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.

Za wzorem Maryi, rozważającej usłyszane słowo Boże, żyjmy nim na co dzień. Usilnie prośmy Boga o to, abyśmy my sami, nasi bracia i siostry, nie odeszli od Pana, a ci, co są daleko, odnaleźli drogę do Niego. Obyśmy my sami zostali zaliczeni do tych, którzy ciągle powstają i powracają.

s. M. Aniceta CSL

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]
X