Skip to content Skip to footer

Spotkanie świąteczno-noworoczne

Spotkanie świąteczno-noworoczne

7 stycznia 2024 r. Młodzi z Loretto, czyli członkowie naszych róż różańcowych oraz sympatycy uczestniczyli we wspólnym spotkaniu świąteczno-noworoczne.

Rozpoczęliśmy Mszą św. w kaplicy Świętej Rodziny w Domu Generalnym Sióstr Loretanek na warszawskiej Pradze. Mszę koncelebrowali nasi zaprzyjaźnieni kapłani – ks. Michał Pierzchała i ks. Kamil Falkowski. Ks. Kamil w homilii przypomniał nam, że Bóg kocha nas za nic oraz że każdy z nas jest ważny i potrzebny.

Kolejnym punktem było łamanie się opłatkiem. Ksiądz Michał odczytał najpierw fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, a Matka Generalna s. Brygida Olędzka złożyła wszystkim zebranym życzenia i podziękowała za obecność. Wyraziła też wdzięczność, że są młodzi, dla których modlitwa różańcowa to nie “obciach” w dzisiejszym świecie. Młodzi podzielili się opłatkiem, składając sobie najserdeczniejsze, z serca płynące życzenia.

W dalszej części przyszła pora na wspólny posiłek i kolędowanie przy akompaniamencie dwóch gitar i skrzypiec. Otrzymaliśmy też zeszyty formacyjne jako pomoc w naszej codziennej modlitwie i pracy wewnętrznej. Czas upłynął szybko i radośnie. Mogliśmy usłyszeć znane kolędy, jak i dawne pastorałki. Dzięki obecności naszego kolegi z Portugalii wybrzmiała też kolęda “Cicha noc” w języku angielskim. Każdy miał też możliwość wylosować patrona na obecny rok. 

Dziękujemy Bogu za ten czas i łaskę spotkania. Mamy nadzieję, że to będzie owocny i błogosławiony rok. 

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]