Skip to content Skip to footer

Dziecięce płatki róż w Loretto – Spotkanie opłatkowe

Dziecięce płatki róż w Loretto - Spotkanie opłatkowe

Siostry loretanki posługujące przy sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto zaprosiły dzieci do modlitewnego zespołu Płatka Róży w dziecięcej róży różańcowej pw. Świętych pastuszków Hiacynty i Franciszka.

Płatek Róży to 5-osobowa grupa skupiona wokół pięciu tajemnic różańca, mająca za zadanie modlić się m.in. o pokój na świecie i o nawrócenie grzeszników. Odmawiając codziennie dziesiątek różańca, dzieci są wprowadzane w świat modlitwy różańcowej.

Dzięki temu budzi się w nich wiara i miłość do Boga oraz Matki Najświętszej. Poznają tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi na podstawie Pisma Świętego.

POCZĄTKI DUCHOWEGO DZIEŁA

Pierwsze spotkanie informacyjne odbyło się 16 kwietnia 2023 r. w Niedzielę Miłosierdzia. Spotkanie poprowadziła s. Sylwia Woźniczka CSL. Była też obecna s. Natalia CSL oraz pani Maria Michalska z róży bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego w Loretto. Pani Maria zakupiła pomoce do nauki modlitwy różańcowej Ewy Hanter Pomóżcie dzieciom przyjść do Mnie. Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania i z pomocy, które otrzymały.

DUCHOWA MISJA PŁATKA RÓŻY

1 października 2023 r. (pierwsza niedziela miesiąca) na Mszy Świętej zostały wręczone dyplomiki i udzielone błogosławieństwo dzieciom, które wytrwały w tym zbożnym dziele. 21 stycznia 2024 r. dzieci wraz z rodzicami spotkały się świątecznie. Przebrane za postaci ze sceny narodzenia Pana Jezusa odegrały bibliodramę. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia.

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]