Skip to content Skip to footer

Relikwie Błogosławionego ks. Ignacego Kłopotowskiego w Augustowie

Relikwie Błogosławionego ks. Ignacego Kłopotowskiego w Augustowie

Ksiądz proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Augustowie, Dariusz Brozio, zwrócił się w pisemnej prośbie o przekazanie relikwii bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego. Pragnął, aby w kościele, w którym od wielu lat posługują siostry loretanki i z którego wstąpiła do Zgromadzenia jedna z parafianek, czczono i lepiej poznawano osobę błogosławionego Założyciela. Chciał również, aby koła Żywego Różańca miały u siebie gorliwego krzewiciela modlitwy różańcowej.

Dlatego też 19 października 2025 r. matka Brygida Olędzka przekazała relikwie podczas uroczystej niedzielnej Eucharystii o godz. 10.30, podkreślając, że choć relikwie są obecne odtąd w sposób widzialny, to sam Założyciel był duchowo obecny w parafii od chwili, gdy posługę rozpoczęły tam siostry loretanki.

Przygotowany przez ks. Proboszcza relikwiarz został procesjonalnie wniesiony na rozpoczęcie Eucharystii przez matkę Brygidę i s. przeł. Marlenę Korman.

We Mszy Świętej uczestniczyły siostry posługujące w Augustowie. Podczas każdej z niedzielnych Eucharystii zgromadzeni na Mszy Świętej wierni poznawali osobę bł. ks. Kłopotowskiego, jego dzieła oraz charyzmat Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej.

Po błogosławieństwie, udzielonym relikwiami, wierni z czcią je ucałowali, a następnie licznie odwiedzali namiot wydawniczy, gdzie siostry pomagały w wyborze lektur duchowych.

Cieszymy się, że nasz Błogosławiony Ojciec jest obecny w kolejnej parafii. Ufamy, że przyczyni się to do jego rychłej kanonizacji.

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]
X