Skip to content Skip to footer

Nie bój się wziąć do siebie Maryi

Nie bój się wziąć do siebie Maryi

Mamy październik! Na dworze temperatura coraz niższa, świat zmienia swoje kolory, pijemy coraz to więcej gorących napoi, po cichutku szepczemy różaniec i zmieniamy paciorki. A wczoraj – 9 października – odbyło się nasze październikowe spotkanie!

O godzinie 18:00 zebraliśmy się wspólnie w kaplicy sióstr loretanek na warszawskiej Pradze na adoracji Najświętszego Sakramentu, następnie ksiądz Michał Pierzchała wygłosił konferencję, której temat brzmiał „Nie bój się wziąć do siebie Maryi”. Rozmawialiśmy o tym, kim jest dla nas i co robi Matka Boża. A Ona po prostu jest. Jest i zauważa. Zauważa o wiele wcześniej nasze troski, kłopoty, widzi nasz trud. Tak jak na weselu w Kanie, dostrzega problem i prosi Jezusa o cud. Z kolei On swojej Matce nie odmawia…

Na agapie przy już wcześniej wspomnianej gorącej herbatce wspólnie wspominaliśmy jeszcze nasze wakacje, wyjazdy, pielgrzymki (Ola opowiedziała nam o swoich przeżyciach i doświadczeniach na Camino de Santiago de Compostela, które przeszła sama!!), nie obeszło się także bez wspomnień ze Światowych Dni Młodzieży w Portugalii. Był z nami też David z Portugalii.

Kolejne spotkanie już 12 listopada. 3 grudnia zaś zapraszamy na Adwentowe Warsztaty Modlitwy.

UDOSTĘPNIJ

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]